• 18 Eylül 2019

Gümüş Takıların Kararması Nasıl Önlenir?

 Gümüş Takıların Kararması Nasıl Önlenir?

Birçok müşterimizden aldığımız geri dönüşler neticesinde bu yazıyı yazma gereği duyduk. Gümüş takılara ilgi duyan birçok takipçimiz gümüş takıların uzun ömürlü olması için neler yapılması gerektiği hakkında bilgi almak istiyor. Bu yazımızda gümüş takıların kararmasının sebepleri ve bu durumun yaşanmaması için kullanım önerilerinden bahsedeceğiz.

Konumuza girmeden önce ”gümüş neden kararır?’‘ sorusuna yanıt vermekle başlayalım. Gümüş takılar, üretim sırasında çeşitli teknikler kullanılarak kullanıma hazır hale gelmeleri için gerekli parlaklığa ulaştırılırlar. Kullanıma hazırlandıktan ve müşteriye ulaştıktan sonra aynı parlaklıkla uzun süre kullanabilmek için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Peki her gümüş kararır mı?

Kullanım sırasında gerekli koşullara dikkat edilmediği takdirde her gümüş ürününün kararması normaldir. Gümüşün kararması onun gümüş olmadığını ya da ayarında bir problem olduğunu göstermez. Hatta şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki asla kararmaz denilen ürünlerin gümüş olması mümkün değildir. Dolayısıyla kullandığınız gümüş bir takının karardığını gördüğünüzde bunu orijinalliğiyle bağdaştırmanız doğru olmayacaktır.

Gümüş takılara en çok zarar veren şeyler nelerdir? Gümüş takıların kararması nasıl önlenir?

  • Gümüş takılar kimyasal maddelere karşı oldukça duyarlıdır. Krem, çamaşır suyu, deodorant, deterjan gibi kimyevi maddelerin gümüş takılarla teması halinde aşındırıcı ve karartıcı etkiler ortaya çıkar.
  • Gümüş takılar bunun dışında tuzlu suda yani deniz suyunda hızlı bir şekilde kararabilirler. Bu nedenle denize girildiğinde çıkarılmaları en doğrusudur. Özellikle yaz aylarında bu konudaki şikayetlerin arttığını görmekteyiz.
  • Kararmaya sebep olacak diğer bir etken de ürünlerin terle temas etmesidir. Terleme düzeyi kişiden kişiye değiştiğinden bazı kişilerde kararma olup bazılarında daha geç olmasının sebebi budur.
  • Takılarınız kullanılmadan uzun süre bekletilecekse kendi kutularında saklarsanız hem çizilmeleri hem de kararmaları engellenmiş olur. Siz de bu konulara dikkat ederek takılarınızın uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Furkan Kenan Sağlam

SilverPlus blog için özel içerik üreticisi. Moda ve Yaşam ile ilgili bilgi dolu yazılar yazan sizin özel Editör'ünüz.

İlgili gönderi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir